
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.22 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | Ethernet, LVDS, USB |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Power Dissipation | 5.55 mW |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Peak Pulse Current | 5.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6.5 V |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6.5 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 12.4 V |
| Peak Pulse Power | 75 W |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Voltage ESD Contact | 25 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 1.5 pF |
Stock: 21988
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28811
Ext.Price$0.28811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28811 | $0.28811 |
| 10 | $0.19578 | $1.95780 |
| 50 | $0.14864 | $7.43200 |
| 100 | $0.11285 | $11.28500 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07506 | $75.06000 |
| 3000 | $0.06318 | $189.54000 |
| 5000 | $0.05070 | $253.50000 |
